Garderoba przy sypialni

Dlaczego warto ją mieć?
Jak ją urządzić, żeby była wygodna i zmieściła wszystkie ubrania?

Warto mieć w domu pomieszczenie przeznaczone do przechowywania ubrań, bo i mamy ich coraz więcej. Gromadzimy je przede wszystkim dlatego, że potrzebujemy różnych na rozmaite sezony i okazje – okrycia zimowe i wiosenne, ubrania do pracy w biurze i w ogrodzie, suknie balowe i spodnie na wakacyjną wędrówkę. Gdzieś to wszystko trzeba umieścić. Samych sportowych ubrań dla czteroosobowej aktywnej rodziny jest zwykle tyle, że można nimi za-pełnić pokaźną szafę. Dlatego w nowych projektach garderoby zajmują coraz więcej miejsca. Stosu-je się różne rozwiązania w zależności od wielkości domu i liczby pokojów.

Najczęściej przy wejściu jest garderoba-szatnia na okrycia wierzchnie i buty. Drugie takie pomieszczenie jest projektowane w pobliżu sypialni i pełni funkcję garderoby wszystkich domowników.
Jednak kiedy używa jej jednocześnie kilka osób, trudno utrzymać w niej porządek. Najwygodniej jest, kiedy każdy członek rodziny ma swoje ubrania pod ręką. Dlatego w dużych i nowoczesnych domach garderób jest tyle, ile sypialni. Często też przyjmuje się, że wystarczą dwie – jedna dla dzieci, druga dla rodziców. Wtedy ta pierwsza znajduje się pomiędzy sypialniami, druga zaś w prywatnej strefie rodziców, dostępna z ich pokoju. Jedno jest pewne: garderoby są dziś liczniejsze i bardziej wyspecjalizowane niż kiedyś, podobnie jak łazienki.

Kirbud.pl to firma prężnie działająca w branży budowlanej. Przed podjęciem decyzji o budowie domu, czy zakupie mieszkania zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu. Przedstawiamy nowoczesne materiały budowlane, udzielamy wskazówek i porad dotyczących budownictwa. Na łamach naszego serwisu odnajdą Państwo również wiele informacji o produktach do budowy i materiałach wykończeniowych.
Copyright kirbud.pl - Budownictwo Warszawa