Mocowanie mechaniczne nowej warstwy ocieplenia

Tematyka: Blog

Renowacja istniejących ociepleń

Przy renowacji istniejących ociepleń, liczba łączników nie powinna być mniejsza niż 6 szt./m2. Decyzja o ich ilości i rozmieszczeniu należy do projektanta. Łącznik do montażu nowego ocieplenia trzeba zakotwić w taki sposób, aby przeszedł przez wszystkie warstwy nowego i starego izolatora (najlepiej w miejscach, gdzie pod płytami termoizolacyjnymi znajduje się klej) oraz został właściwie osadzony w podłożu. Głębokość zakotwienia łączników ustala się na podstawie Aprobaty Technicznej łącznika oraz klasyfikacji podłoża, określonego podczas odkrywek.

Wymagania dla łączników mechanicznych stosowanych do mocowania nowego ocieplenia na istniejących izolacjach, sformułowane w zaleceniach SSO, są następujące:
– obudowa – korpus tworzywowy i trzpień stalowy wkręcany potocznie nazywany łącznikiem wkręcanym.

Obecnie to najpewniejsze mocowanie mechaniczne dostępne na rynku, które zapewnia najwyższe bezpieczeństwo termoizolacji, mocowanych do fasad w kolejnych latach eksploatacji budynku, niezależnie od wpływów sił ssania i parcia wiatru, czy zmiennych oddziaływań temperatury w krótkim czasie. Wysokie parametry wytrzymałościowe łącznika pozwalają na pewne i bezproblemowe domocowanie zarówno istniejącej izolacji, jak i mocowanie nowoprojektowanych systemów ETICS.

Łącznik wkręcany umożliwia kontrolowany montaż izolacji, co w przypadku renowacji ociepleń zapewnia przeniesienie odpowiednio wysokich obciążeń, a ponadto ze stałą siłą dociśnie starą oraz nową izolację do podłoża, co zapewni bezpieczeństwo użytkowania na długie lata. Stalowa śruba pozwala na skuteczne zamocowanie wszystkich typowych izolacji.

Kirbud.pl to firma prężnie działająca w branży budowlanej. Przed podjęciem decyzji o budowie domu, czy zakupie mieszkania zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu. Przedstawiamy nowoczesne materiały budowlane, udzielamy wskazówek i porad dotyczących budownictwa. Na łamach naszego serwisu odnajdą Państwo również wiele informacji o produktach do budowy i materiałach wykończeniowych.
Copyright kirbud.pl - Budownictwo Warszawa