Kotły na pelety

Tematyka: Blog

Kotły KP 21 oraz KP 29 mają bogate wyposażenie, w tym zaawansowaną automatykę. Są bezobsługowe i spalają czyste paliwo – pelety.

Można je zamówić w wersji ze zbiornikiem na pelety umieszczonym z prawej lub z lewej strony.

Zużycie peletów dla przeciętnego domu o powierzchni 150 m2 jest szacowane na poziomie 5-6 ton rocznie.

Kocioł na pelety może być alternatywą dla drogich w eksploatacji kotłów na olej i propan lub niewygodnego i brudnego ekogroszku czy węgla.
Są robione z trocin powstających przy produkcji drewnianych podłóg i przeznaczone do spalania w nowoczesnych specjalnie do tego wyprodukowanych kotłach lub w kotłach olejowych po zastąpieniu palnika olejowego palnikiem na pelety.

Spalanie ich nie powoduje dodatkowej emisji C02, ponieważ jego ilość jest równa tej, którą rośliny pobierają w procesie fotosyntezy.

Popiół peletów może być wykorzystywany jako naturalny nawóz w ogrodnictwie.

Pelety są dostępne na terenie całego kraju, a przy zamówieniu co najmniej tony dowożone do odbiorcy.

Kirbud.pl to firma prężnie działająca w branży budowlanej. Przed podjęciem decyzji o budowie domu, czy zakupie mieszkania zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu. Przedstawiamy nowoczesne materiały budowlane, udzielamy wskazówek i porad dotyczących budownictwa. Na łamach naszego serwisu odnajdą Państwo również wiele informacji o produktach do budowy i materiałach wykończeniowych.
Copyright kirbud.pl - Budownictwo Warszawa