Drewno się nie pali – Kuprafung Uniepalniacz

Tematyka: Blog

Kuprafung Uniepalniacz to środek zmniejszający stopień zapalności drewna. Dzięki zmodyfikowanym nieorganicznym związkom potasu wydłuża czas zapalenia się drewna, ogranicza rozprzestrzenianie się ognia po powierzchni oraz przyspiesza zwęglanie warstw powierzchniowych.

Dzieje się tak dlatego, że pod wpływem wysokiej temperatury preparat wytwarza zwartą warstwę zwęglonej piany hamującej dopływ ciepła w głąb palącego się materiału, a także wydziela niepalne i nietoksyczne gazy hamujące dopływ tlenu.

Środek nie wywołuje korozji stali i ma dość dobre właściwości grzybobójcze, ale w celu kompletnej ochrony przed mikroorganizmami zaleca się łączenie go z preparatem impregnującym Kuprafung-E Dostępne formy Uniepalniacza to proszek i koncentrat wodny 50%. Nasycanie drewna roztworem może się odbywać metodą ciśnieniową, zanurzeniową albo powierzchniową.

Kirbud.pl to firma prężnie działająca w branży budowlanej. Przed podjęciem decyzji o budowie domu, czy zakupie mieszkania zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu. Przedstawiamy nowoczesne materiały budowlane, udzielamy wskazówek i porad dotyczących budownictwa. Na łamach naszego serwisu odnajdą Państwo również wiele informacji o produktach do budowy i materiałach wykończeniowych.
Copyright kirbud.pl - Budownictwo Warszawa