Rubinowy dach – czyli dachówka ceramiczna Rubin I3V

Tematyka: Dachy

Dachówka ceramiczna Rubin I3V nadaje się na połacie o nachyleniu 16°, mniejszym niż standardowe 22°. Niewielki ciężar (3,2 kg) pozwala stosować ją także na wielu dachach remontowanych.

Długość krycia, czyli odstęp między łatami, może wynosić od 33 do 36 cm, a nie jak dotąd 35,7-36,5 cm, co daje większą swobodę regulacji ułożenia pokrycia wzdłuż krokwi. Na jego optymalne rozplanowanie wpływa też swoboda przesuwu do 3 cm, czyli o 2,2 cm więcej niż dotychczas. Dopasowanie kształtów przykrywanych dachówek oraz likwidacja żebra wzdłuż krawędzi bocznej i między rzędami zapewnia harmonijny układ pokrycia. Barwienie
w masie sprawia, że dach ma na całej powierzchni jednolity odcień, nawet w miejscach, gdzie dachówki ceramiczne są przycinane, jak kosze czy naroża. Dachówki są dostępne w ciemnych kolorach matowych i połyskujących. Do przekrycia 1 m2 połaci potrzeba 12,3-13,5 sztuki.

Kirbud.pl to firma prężnie działająca w branży budowlanej. Przed podjęciem decyzji o budowie domu, czy zakupie mieszkania zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu. Przedstawiamy nowoczesne materiały budowlane, udzielamy wskazówek i porad dotyczących budownictwa. Na łamach naszego serwisu odnajdą Państwo również wiele informacji o produktach do budowy i materiałach wykończeniowych.
Copyright kirbud.pl - Budownictwo Warszawa