Schock Isokorb XT – zbrojony łącznik termoizolacyjny

Tematyka: Blog

Schock Isokorb XT to zbrojony łącznik termoizolacyjny, który umieszcza się w miejscu połączenia płyty stropu i balkonu, ograniczając przenoszenie drgań i występowanie mostka termicznego.

Dzięki temu można zrezygnować z izolacji cieplnej balkonu i układać warstwy wykończeniowe bezpośrednio na betonowej płycie. Łącznik jest wykonany z neoporu, który absorbuje promieniowanie cieplne, zapewniając większą izolacyjność niż stosowany dotychczas styropian.

W środku znajdują się wkładki z drobnoziarnistego betonu kompozytowego gwarantujące wytrzymałość.

Element jest zintegrowany z odpowiednio wyprofilowanymi stalowymi prętami, które łączy się na zakład ze zbrojeniem płyty balkonowej i stropowej.

Pręty są ze stali szlachetnej o podwyższonej odporności na rozciąganie, dzięki czemu mogą być cieńsze niż w standardowych łącznikach i w mniejszym stopniu przewodzą ciepło.

Isokorb XT ma certyfikat niemieckiego Instytutu Domów Pasywnych.

Kirbud.pl to firma prężnie działająca w branży budowlanej. Przed podjęciem decyzji o budowie domu, czy zakupie mieszkania zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu. Przedstawiamy nowoczesne materiały budowlane, udzielamy wskazówek i porad dotyczących budownictwa. Na łamach naszego serwisu odnajdą Państwo również wiele informacji o produktach do budowy i materiałach wykończeniowych.
Copyright kirbud.pl - Budownictwo Warszawa