Wymagania dla łączników do mocowania termoizolacji fasad

Tematyka: Blog

Ponadto należy pamiętać, że najlepszy produkt wymaga odpowiedniej staranności instalacji, tj. przestrzegania zasad i warunków montażu, które wskazuje Aprobata Techniczna dla łączników, np. w tzw. gazobetonie (kategoria użytkowania E) stosować można wiercenie wyłącznie obrotowe.

Łączniki muszą być identyfikowalne.

Produkty powinny zawierać identyfikację producenta (nazwa, logo), informacje o klasach podłoży, do których są dopuszczone, oznaczenie głębokości strefy osadzania (zakotwienia) łącznika w podłożu.

Powyższe zasady wynikają z zapisów w Europejskiej Aprobacie Technicznej producenta łączników oraz w Wytycznych do Europejskich Aprobat Technicznych ETAG 014.

Europejskie Aprobaty Techniczne dla łączników do mocowania termoizolacji fasad wymagają przeprowadzenia szeregu złożonych badań i w przeciwieństwie do tradycyjnych Aprobat Technicznych (tzw. krajowych) wskazują dodatkowe parametry i rozwiązania, tj. punktowe przenikanie, sztywność talerzyka, czy rozmieszczenie łączników od krawędzi i w osiach. Europejskie Aprobaty Techniczne dla mocowań mechanicznych potwierdzają najwyższą jakość i tylko takie rozwiązania można uznać za pewne i bezpieczne.

Kirbud.pl to firma prężnie działająca w branży budowlanej. Przed podjęciem decyzji o budowie domu, czy zakupie mieszkania zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu. Przedstawiamy nowoczesne materiały budowlane, udzielamy wskazówek i porad dotyczących budownictwa. Na łamach naszego serwisu odnajdą Państwo również wiele informacji o produktach do budowy i materiałach wykończeniowych.
Copyright kirbud.pl - Budownictwo Warszawa