Jasno i bezpiecznie czyli drewniane okno dachowe o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDH

Tematyka: Blog, Dom

Drewniane okno dachowe o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDH składa się z dwóch skrzydeł umieszczonych we wspólnej ościeżnicy. Skrzydło górne otwiera się obrotowo wokół poziomej osi usytuowanej powyżej połowy wysokości okna, co ułatwia swobodny dostęp nawet wysokim osobom. Skrzydło dolne jest nieotwieralne. Łączący je element ma szerokość 15 cm, dwukrotnie mniej niż w pionowym zespoleniu standardowych okien, co pozwala na lepsze doświetlenie. Wąska ościeżnica mieści się między krokwiami, więc nie trzeba wykonywać wymianu.

Konstrukcja okna jest wzmacniana w systemie topSafe. Ukośnie mocowane wkręty zapobiegają wyrwaniu zawiasów i wepchnięciu skrzydła do środka. Metalowe wzmocnienia utrudniają włamanie za pomocą narzędzi. Laminowana szyba w dolnym, nieotwieralnym skrzydle zapewnia bezpieczeństwo przebywającym w pomieszczeniu dzieciom.

Okna dachowe mają współczynnik przenikania ciepła równy 1,4 W/(m2-K), mają automatyczny nawiewnik V40P o wydajności do 52 m3/h. Dostępne szerokości to 78 i 94 cm, długości od 186 do 255 cm. Można je montować w dachach o nachyleniu od 25 do 90°.

Kirbud.pl to firma prężnie działająca w branży budowlanej. Przed podjęciem decyzji o budowie domu, czy zakupie mieszkania zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu. Przedstawiamy nowoczesne materiały budowlane, udzielamy wskazówek i porad dotyczących budownictwa. Na łamach naszego serwisu odnajdą Państwo również wiele informacji o produktach do budowy i materiałach wykończeniowych.
Copyright kirbud.pl - Budownictwo Warszawa