Keramzytobetonowe bloczki Hotblok

Tematyka: Blog

Keramzytobetonowe bloczki Hotblok do wznoszenia ścian jednowarstwowych mają wypełnienie ze styropianu, które zapewnia im współczynnik przenikania ciepła równy 0,15 W/(m2-K).

Elementy łączy się w systemie wpust-wypust, co eliminuje powstawanie w pionowych stykach mostków termicznych.

Poziome spoiny wypełnia się cienką warstwą zaprawy ciepłochronnej. Ścian nie trzeba ocieplać z zewnątrz, co skraca czas budowy domu. Na przyspieszenie prac wpływają też mały ciężar i duże wymiary bloczków oraz uchwyty ułatwiające ich przenoszenie.

Bloczki podstawowe mają długość 60 cm i szerokość 42 cm, do wymurowania 1 m2 ściany potrzeba 6,9 elementów.

W skład systemu wchodzi też szereg elementów dodatkowych. Bloczki połówkowe zapewniają poprawne wiązanie bez konieczności docinania. Narożniki wewnętrzne i zewnętrzne pozwalają kształtować załamania ścian pod kątem 90 i 45°.

Węgarki pełne oraz połówkowe, które wstawia się przy otworach okiennych i drzwiowych, mają budowę zapewniającą ochronę przed ucieczką ciepła w miejscu osadzenia ościeżnicy.

Bloczki startowe, stawiane jako pierwsza warstwa na ścianach fundamentowych, równomiernie przejmują i rozkładają obciążenia.

Uzupełnieniem są elementy nadprożowe, wieńcowe, podokienne i kształtki pomocnicze przy betonowaniu elementów konstrukcyjnych budynku.

Kirbud.pl to firma prężnie działająca w branży budowlanej. Przed podjęciem decyzji o budowie domu, czy zakupie mieszkania zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu. Przedstawiamy nowoczesne materiały budowlane, udzielamy wskazówek i porad dotyczących budownictwa. Na łamach naszego serwisu odnajdą Państwo również wiele informacji o produktach do budowy i materiałach wykończeniowych.
Copyright kirbud.pl - Budownictwo Warszawa