Onduvilla – falista płyta bitumiczna grubości 3 mm przypominająca wyglądem dachówki

Tematyka: Blog

Onduvilla to falista płyta bitumiczna grubości 3 mm przypominająca wyglądem dachówki.

Przetłoczenia o wysokości 4 cm sprawiają, że pod pokryciem pozostaje pusta przestrzeń, co poprawia izolacyjność termiczną dachu i ułatwia jego wentylację, zapobiegając kondensacji wilgoci.

Faliste krawędzie umożliwiają też wykonywanie mniejszych zakładów niż w przypadku pokryć płaskich, dzięki czemu powierzchnia efektywnego krycia zwiększa się do 0,31 m2.

Płyty są lekkie (1 m2 pokrycia waży 4 kg) i nie wymagają pełnego deskowania, można je mocować do deskowania ażurowego lub łat. Nie obciążają zatem konstrukcji dachu i łatwo się je montuje nawet samodzielnie, bo nie potrzeba do tego specjalistycznych narzędzi, a niezbędne akcesoria można kupić w zestawie z elementami pokrycia.

Płyty najlepiej sprawdzają się na dachach o mało skomplikowanej budowie.

Są dostępne w kilku kolorach, również cieniowanych.

Kirbud.pl to firma prężnie działająca w branży budowlanej. Przed podjęciem decyzji o budowie domu, czy zakupie mieszkania zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu. Przedstawiamy nowoczesne materiały budowlane, udzielamy wskazówek i porad dotyczących budownictwa. Na łamach naszego serwisu odnajdą Państwo również wiele informacji o produktach do budowy i materiałach wykończeniowych.
Copyright kirbud.pl - Budownictwo Warszawa