Termowylewka czyli wylewka z perlitem Termbc P5

Tematyka: Blog

Wylewka z perlitem Termbc P5 to sucha mieszanka cementu, bardzo lekkich kruszyw mineralnych oraz dodatków. Stanowi nośne podłoże pod posadzki, a dzięki niewielkiej gęstości (440 kg/m3) jest ponad trzykrotnie lżejsza niż tradycyjny podkład betonowy. Zapewnia też lepsze parametry cieplne i akustyczne podłogi.

Współczynnik przewodzenia ciepła A wynosi 0,25 W/(m-K), a więc trzy, czterokrotnie mniej niż w przypadku betonu.

Chłonność akustyczna warstwy grubości 5 cm zależnie od częstotliwości fal wynosi od 20 do 60%, zapewniając tłumienie odgłosów zarówno przy bezpośrednim uderzeniu w podłogę, jak i przenikających przez strop.

Produkt pozwala na wykonanie warstwy grubości od 4 do 15 cm, dzięki czemu nadaje się nawet na podłoża o dużych nierównościach czy z wystającymi elementami konstrukcyjnymi. Dla polepszenia efektu termicznego i akustycznego oraz zmniejszenia kosztów zaleca się użycie pod wylewką podkładu Termbc P2.

Kirbud.pl to firma prężnie działająca w branży budowlanej. Przed podjęciem decyzji o budowie domu, czy zakupie mieszkania zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu. Przedstawiamy nowoczesne materiały budowlane, udzielamy wskazówek i porad dotyczących budownictwa. Na łamach naszego serwisu odnajdą Państwo również wiele informacji o produktach do budowy i materiałach wykończeniowych.
Copyright kirbud.pl - Budownictwo Warszawa